Fotoğraf Galerisi

Stuttgart Başkonsolosluğu Ziyareti

Üst Kurul Başkanımız Dr. Erdal Dursun, Türkiye Cumhuriyeti Stuttgart Başkonsolosu Sayın Mehmet Erkan Öner'i makamlarında ziyaret etti. Almanya'daki Türk gurbetçiler ve diğer göçmenlerin yükseköğretim ihtiyaçları ile Türkiye arasında kurulacak eğitim köprülerine ilişkin istişarelerde bulunuldu.

Yükseköğretim Meclisi Toplandı

Uluslararası öğrenciler konusunun da gündeme alındığı Yükseköğretim Meclisi, Ankara’da bir araya geldi. Mevcut ve aday yabancı uyruklu öğrencilerin durumu ve geleceği hakkında çeşitli istişarelerin yapıldığı Meclis Toplantısında, ilgili taraflar ve paydaşlar tarafından değerlendirmelerde bulunuldu.

Uluslararası Öğrenciler Çalıştayı

“Türk Yükseköğretiminde Uluslararası Öğrenciler İçin Fırsatlar ve Zorluklar Çalıştayı” paydaş yükseköğretim kurumlarının katılımıyla İzmir’de gerçekleşti. Üst Kurulu Başkanımız Dr. Erdal Dursun tarafından katılım sağlanan çalıştayda; ülkemizdeki yabancı uyruklu öğrenci müracaat, değerlendirme ve kabul süreçleri istişare edildi, uygulamaya yönelik tarafların öneri ve teklifleri istişare edildi.

Yunus Emre Enstitüsü Ziyareti

Üst Kurul Başkanımız Dr. Erdal Dursun; Yunus Emre Enstitüsü’nü, Cumhurbaşkanlığı himayelerindeki Türkiye Akademik ve Bilimler İşbirliği Projesi (TABİP) kapsamında Uluslararası Öğrenciler Enstitüsü ile yapılan işbirliği protokolü doğrultusunda ziyaret etti. TABİP görevlileri ile gerçekleştirilen istişarelerde, geleceğe yönelik müşterek projeksiyonlar ele alındı.

Enstitümüz Eğitim Atlası'nda Anlatıldı

Üst Kurul Başkanımız Dr. Erdal Dursun, Akit TV ekranlarında yayınlanan ve Sayın İsmail Öz tarafından sunulan Eğitim Atlası programına konuk oldu. Uluslararası Öğrenciler Enstitüsü’nün varoluş gayesi ve ülke menfaatleri doğrultusunda gerçekleştirdiği milli hamle ve girişimlerin anlatıldığı program, izleyiciler tarafından beğeniyle karşılandı.

Almanya Akil Holding Ziyareti

Üst Kurul Başkanımız Dr. Erdal Dursun, Almanya’nın güçlü ve köklü kuruluşlarından olan Akil Holding’e ziyarette bulundu. Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Fevzi Akil ile yapılan görüşmelerde; uluslararası eğitim ağlarının yerel ve global aktörler vasıtasıyla güçlendirilmesi ile başta gurbetçiler ve göçmenlere yönelik yeni fırsatlar oluşturulması konuları ele alındı.

Rusya İşbirliği Temasları

Üst Kurul Başkanımız Dr. Erdal Dursun ve Üst Kurul Başkan Yardımcımız Dr. Mehmet Macar tarafından Rusya Federasyonu'nun ilk ve en köklü özel üniversitesi olan Southern University Institute of Management Business and Law’a ziyaret gerçekleştirildi. Rektör Prof. Dr. Imran Akperov ile yapılan temaslarda uluslararası öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik yenilikçi çalışmalar ve projeler tasarlanması kararlaştırıldı.

Fotoğraflar